Korzystając z gościnności poznańskiego środowiska zwinnego mieliśmy okazję zaprezentować naszą koncepcję szerzenia wiedzy na temat Scruma wewnątrz naszej organizacji (TEB Akademia, Wyższe Szkoły Bankowe, Dolnośląska Szkoła Wyższa i Wyższa Szkoła Filologiczna).

Bo Scrum to ciężki kawałek chleba 🙂

Jako prowadzący postawiliśmy sobie za pierwsze zadanie “sprzedać” koncept krótkich (90 minutowych) warsztatów na temat zwinności, które od 1,5 roku robimy wewnętrznie w grupie. Dzięki temu szerzymy w tej dużej organizacji praktyczną wiedzę na temat Scruma. Nasz trójgłos mówił o 5 etapach takich warsztatów, traktował o ćwiczeniach które wykonujemy oraz dalekosiężnych planach rozbudowy tego konceptu w i poza organizacją.

Warsztatowo zaczęliśmy od PowerPointa 😉

Drugim zadaniem był pokaz jednego z warsztatów, do którego zaprosiliśmy uczestników. Była to autorska wariacja KanbanGame, której celem jest praktyczne zobrazowanie szerokich możliwości interdyscyplinarności zespołu oraz nauka wykorzystania wykresów – Lead Time Control Chart oraz Burndown Chart. Bardzo zaangażowani uczestnicy przygotowali wiele, wiele, naprawdę wiele wersji procesu. Najlepsi już w drugiej iteracji wpadli na optymalny proces by w trzeciej rozwalić system (dziękujemy, wykorzystamy pomysł bez mrugnięcia okiem!) i zarobić krocie w grze.

A wszystko to pod czujnym okiem Andrzeja i entuzjastycznych prowadzących 🙂

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i otrzymany feedback. Jest bardzo cenny oraz daje bardzo dużego, pozytywnego i konstruktywnego kopa “w przód”. 

Oczywiście feedback potraktowaliśmy bardzo poważnie i zaczęliśmy już pracować nad materiałami adresującymi potrzeby. Zerknijcie na nasze pierwsze przymiarki do dodatkowych materiałów poniżej.

Dziękujemy Agile Poznań za umożliwienie zaprezentowania naszych koncepcji i polecamy się na przyszłość.

Mamy nadzieję, że do zobaczenia w styczniu, gdzie będzie okazja do spróbowania gry o tajemniczej nazwie “Gibka laga”!